Elveda Rumeli
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Elveda Rumeli

En güzel dizi

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Gulcin Santirciolu ile haber roportaj

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
vahide ile mustafa
Moderatör
vahide ile mustafa

Kadın
Yaş : 27 Kayıt tarihi : 04/10/08 Mesaj Sayısı : 109 Nerden : bulgaristan İş/Hobiler : muzik-demi lovato,jonas brothersin hayraniyim Lakap : nuray samuray

Gulcin Santirciolu ile haber roportaj Vide
MesajKonu: Gulcin Santirciolu ile haber roportaj   Gulcin Santirciolu ile haber roportaj EmptyPaz Ekim 05, 2008 6:27 pm

Buraya Gulcin Santirciolu roportajl ve haberlerini paylasabilirsiniz!
vahide ile mustafa
Moderatör
vahide ile mustafa

Kadın
Yaş : 27 Kayıt tarihi : 04/10/08 Mesaj Sayısı : 109 Nerden : bulgaristan İş/Hobiler : muzik-demi lovato,jonas brothersin hayraniyim Lakap : nuray samuray

MesajKonu: Geri: Gulcin Santirciolu ile haber roportaj   Gulcin Santirciolu ile haber roportaj EmptyPaz Ekim 05, 2008 6:28 pm

'ELVEDA RUMELİ'DE SÜTÇÜ RAMİZ'İN 'BEYAZ KIZIM' DİYE SESLENDİĞİ HATİCE'Yİ OYNAYAN GÜLÇİN SANTIRCIOĞLU: OYUNCU DEĞİL, BİR ŞAİR BİLE OLSANIZ ANCAK BİR DİZİDE OYNADIKTAN SONRA TANIYOR İNSANLAR SİZİ.

Atv'de yayınlanan 'Elveda Rumeli' dizisinde Sütçü Ramiz'in 'Beyaz kızı' Hatice'yi canlandıran Gülçin Santırcıoğlu, oyunculuğu kadar sesinin güzelliğiyle de adından söz ettiriyor. Konservatuvarda opera ve şan eğitimi alan başarılı oyuncu, daha önce 'Türev', 'Yumurta' gibi Altın Portakal'lı filmlerde izleyicinin karşısına çıkmasına rağmen, asıl dikkatleri 'Elveda Rumeli' dizisindeki performansıyla çekti. Başarılı oyuncu, dizinin bu kadar ilgi görmesini beklemediğini ama bu ilgiden de memnun olduğunu söylüyor.

Sizi oyuncu olarak tanıdık ama aslında müzik eğitimi aldınız değil mi?

-Evet, Dokuz Eylül Üniversitesi Sahne Sanatları, Opera ve Şan Bölümü'nde eğitim aldım. Okul yıllarımda kısa filmlerde oynuyordum. Ama özellikle sinema filminde rol almak istiyordum. Müzikten kopmak veya ikisinden birisini seçmek zorunda kaldığımı hiç hissetmedim.

* Oyunculuk kariyeriniz ne zaman başladı?

-İstanbul'a gelmeden önce oynadığım ufak rollerle başladı. İlk kısa filmim 'Esrar-ı Hakikat' Altın Portakal'da ödül almıştı. Rol aldığım ilk uzun metrajlı film 'Türev' ile de Altın Portakal'da 'En iyi film' ödülünü aldık. Buradaki rolümle de, Çağdaş Sinema Topluluğu tarafından 'Umut Vaat Eden Kadın Oyuncu' seçildim. Arkasından da 'Yumurta' ve henüz vizyona girmeyen 'İki Çizgi' filmlerinde oynadım. Ama insanlar beni 'Elveda Rumeli'yle tanıdı.

* Yani dizide oynamak bir oyuncu için şart mı diyorsunuz?

-Eskiden dizide oynamasam olmaz mı, diye düşünürdüm. Ama bir oyuncu olarak mutlaka bir dizide oynamanız gerekiyor. Sadece oyuncu değil; şair veya doktor bile olsanız bir dizide oynadıktan sonra tanıyor insanlar sizi.

* 'Elveda Rumeli'nin bu kadar ilgi göreceğini tahmin ediyor muydunuz?

-Benim bir televizyon dizisinde efsane olmak gibi bir beklentim yok. Doğru senaryoyla, doğru yapımcılarla, beni heyecanlandıran bir işte olmak istediğim için bu dizideyim. Gazetedeki haberlere, yolda yürürken bana sarılan insanlara kaptıramam kendimi. O mahremiyeti, rolle ve hayatla olan ilişkimi korumak zorundayım. Diziye gelirsek... Sevileceğini tahmin ediyordum ama bu kadarını beklemiyordum.

* Dizide kırılgan ve naif bir karakteri canlandırıyorsunuz. Peki gerçek hayatta nasıl birisisiniz?

-Tipik bir Aslan burcuyum. Romantiğim, duygusalım ama dizideki kadar duygusal ya da kırılgan değilim. İnsanlar beni görünce çok şaşırıyor, 'Dizide göründüğünüz kadar toplu değilmişsiniz' diyorlar. Aslında huy olarak da, karakterle çok benzeşmiyorum.

* Makedonya'da hayatınız nasıl geçiyor?

-Seneye ben de orada ev tutmayı düşünüyorum. Orada bol bol film izliyorum, sevdiğim arkadaşlarımla vakit geçiriyorum. İstanbul'da neler yapıyorsam burada da aynısını yapıyorum. Bir otel odasında, evimde gibi yaşıyorum.

* Canlandırdığınız karaktere gelen tepkiler nasıl?

-İnsanlar canlandırdığım Hatice karakterini çok seviyor. Özellikle Makedonyalılar, beni de kendilerinden görüp, çok heyecanlanıyorlar. Yolda görünce sarılıp ağlayanlar oluyor. Hatice Hasan'la evlenemediği dönemlerde çok üzülüyorlardı. Neredeyse benimle ağlayıp benimle gülüyorlardı. Bu kadar sevildiğimi bilmiyordum açıkçası. İstanbul'a gittiğimde, o hafta dizide ağlamışsam 'canım kızım' diyerek seviyorlar beni. İzleyicilerin kalplerine aldıkları bir karakter oldum yani.

* Oyunculuğun yanı sıra şan hocalığı da yapıyorsunuz değil mi?

-Evet, Ruhi Su Kültür Sanat Vakfı'nda üç yıl şan hocalığı yaptım. Vakfımız parasızlık yüzünden kapanmak zorunda kaldı. Kapanana kadar orada konservatuvara öğrenci hazırladım. Bunun dışında dizi müzikleri söyledim. Uzun bir süre Gökhan Kırdar ile beraber çalıştım. Ayrıca Badem Grubu'yla da, son albümlerinde yer alan bir şarkılarında düet yaptık. Zaten bugüne kadar kötü dizilerde oynamamamın nedeni, şarkı söyleyerek para kazanabilmemdir.

* Albüm teklifi alıyor musunuz?

-Evet, aldım. Ama albüm yapmış olmak için albüm yapmayı düşünmüyorum. Güzel bir şey olmadıktan sonra banyoda söylemeye devam ederim. İçime sinen bir şey yapmak istiyorum. İki-üç kere televizyona çıkmak için müzik yapmam. Müzik bildiğim ve hakim olduğum bir konu. Bu yüzden yaptığım zaman en iyisini yapmak istiyorum.

* Ne tarz bir albüm yapmayı düşünüyorsunuz?

-Normalde caz söylüyorum. İki yıl Fransız Sokağı'nda sahneye çıktım. İzmir'de de sahneye çıkmıştım. 'Haydi eller havaya' müziği yapamıyorum ama. Yine de caz albümü yapmayı düşünmüyorum. Evde klasik ve rock müzik dinliyorum ama bunlara yakın bir albüm yapmayı da düşünmüyorum. İkisinin ortasında, tatlı ve samimi bir müzik yapmak istiyorum.
vahide ile mustafa
Moderatör
vahide ile mustafa

Kadın

MesajKonu: Geri: Gulcin Santirciolu ile haber roportaj   Gulcin Santirciolu ile haber roportaj EmptyPaz Ekim 05, 2008 6:30 pm

Elveda Rumeli'de neler olacak?

atv'nin geçen yıl büyük bir ilgiyle izlenen dizisi Elveda Rumeli'nin yeni bölümleri için Manastır'da hummalı bir çalışma sürüyor. Peki sevilen dizinin yeni bölümlerinde neler olacak? Dizinin tiryakilerini bekleyen sürprizler neler? İşte, en yetkili ağız olan yapımcı Tarkan Karlıdağ'dan aldığım yeni sezon tüyoları: Öncelikle, hanım izleyicileri mutlu edecek haberi vereyim: Nejat İşler'in, dizinin ilerleyen bölümlerinde çok önemli bir karakteri canlandırma ihtimali var. Bu konuda Nejat İşler ile dizinin yapımcıları arasında prensip anlaşmasına varıldı. Ancak Nejat İşler şu anda önceliği bir film çalışmasına verdiği için bu projenin tamamlanması beklenecek ve muhtemelen ünlü oyunca dizinin Kasım ayından sonra yayınlanacak bölümlerinde Elveda Rumeli'nin kadrosuna katılacak. Peki 1 Eylül'de atv ekranlarına dönecek olan dizinin yeni bölümlerinde neler olacak? İşin "sihrini" bozmadan ufak tefek ipuçları vereyim: Geçen yıl izleyenlerini gözyaşına boğan dizi, son bölümlerde giderek kaybettiği o tatlı mizah lezzetini yeniden kazanacak. Ancak bu arada Mustafa ile Vahide'nin ilişkisi daha dramatik bir boyuta ulaşacak. Alex ise Zarife ile geleceğini kurmaya hazırlanırken kendini büyük bir yol ayrımında bulacak. Mustafa'nın kız kardeşinin Pürsıçan'a gelmesi de yeni gelişmelerin yaşanmasına sebep olacak. Dizinin kötü karakteri Dimitri'nin öyküsü ise iyice çatallaşacak ve ortaya insani yönü ağır basan dramatik bir örgü çıkacak. Çarşıya gelen yeni bir rakip tüccar ise neşeli kişiliğinin ardında son derece "provokatif" bir kimliği gizleyecek. Türkler'in topraklarını, bölgenin en önemli ekonomik değeri olan tütün karşılığında ellerinden almaya, onları ekonomik yönden çökertip, göç etmeye zorlayacak. Yani yeni dönemde Balkanlar'daki istikrarsızlığın sadece kaba güç kullanarak değil, uzun vadeli ekonomik planlarla da nasıl adım adım tesis edildiği gözler önüne serilecek. Ayrıca yeni bölümlerde bölgedeki Türkler'in milli hedefler etrafında kilitlenip, kendilerini oradan sürmeye kalkanlara karşı örgütlü bir direnişe geçmelerine de tanık olacağız. Özetle; "Elveda Rumeli", izleyicilerine bu sezon da hem heyecan, hem gözyaşı hem de kahkaha dolu, son derece keyifli bir "tarih dersi" vaat ediyor.
vahide ile mustafa
Moderatör
vahide ile mustafa

Kadın

MesajKonu: Geri: Gulcin Santirciolu ile haber roportaj   Gulcin Santirciolu ile haber roportaj EmptyPaz Ekim 05, 2008 6:31 pm

Yarışta ben de varım
65. Venedik Film Festivali'ne katılan genç oyuncu Gülçin Santırcıoğlu, iddialı isimler ile yarışacak.
Başrolünü oynadığı "İki Çizgi" adlı filmin dünya prömiyeri için 65. Venedik Film Festivali'ne katılan genç oyuncu Gülçin Santırcıoğlu, 45. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde Nurgül Yeşilçay (Vicdan), Hatice Aslan (Üç Maymun), Bennu Yıldırımlar (Gökten Üç Elma Düştü) gibi iddialı isimlerle yarışacak. Gülçin Santırcıoğlu, Altın Portakal’a aday gösterildiği "İki Çizgi" filmi ile geçtiğimiz haftalarda Venedik Film Festivali’nde dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış, birçok ünlü yönetmen ile tanışmıştı.
Alintidir
Gizem
Admin
Gizem

Kadın
Yaş : 27 Kayıt tarihi : 03/10/08 Mesaj Sayısı : 321 Nerden : İstanbul İş/Hobiler : Öğrenci Lakap : Gazoz

MesajKonu: Geri: Gulcin Santirciolu ile haber roportaj   Gulcin Santirciolu ile haber roportaj EmptySalı Ekim 07, 2008 4:52 pm

Ropörtajlar için saol nuraycım
https://elveda-rumeli.yetkinforum.com
vahide ile mustafa
Moderatör
vahide ile mustafa

Kadın

MesajKonu: Geri: Gulcin Santirciolu ile haber roportaj   Gulcin Santirciolu ile haber roportaj EmptySalı Ekim 07, 2008 5:59 pm

Bisey deil!Site mizin guzel olmasi icin! Very Happy
Gizem
Admin
Gizem

Kadın
Yaş : 27 Kayıt tarihi : 03/10/08 Mesaj Sayısı : 321 Nerden : İstanbul İş/Hobiler : Öğrenci Lakap : Gazoz

MesajKonu: Geri: Gulcin Santirciolu ile haber roportaj   Gulcin Santirciolu ile haber roportaj EmptyPtsi Ekim 20, 2008 2:57 pm

'ÇEKİMLER YÜZÜNDEN GELEMİYORUZ'

Resmi büyütmek için tıklayın

Elveda Rumeli'de 'Hatice' Rolünde Oynayan Gülçin Santırcıoğlu, Makedonya'da Yapılan Çekimler Nedeniyle Türkiye'ye Çok Az Gelebildiklerini Söyledi.

ELVEDA RUMELİ'DE 'HATİCE' ROLÜNDE OYNAYAN GÜLÇİN SANTIRCIOĞLU, MAKEDONYA'DA YAPILAN ÇEKİMLER NEDENİYLE TÜRKİYE'YE ÇOK AZ GELEBİLDİKLERİNİ SÖYLEDİ. SANTIRCIOĞLU, EKİPTEKİ BAZI OYUNCULARLA DAHA İYİ ANLAŞTIĞINI DA BELİRTTİ.
Elveda Rumeli dizisinin oyuncusu Gülçin Santırcıoğlu, dizi çekimleri nedeniyle Türkiye'ye gelememekten şikayetçi.

Dizinin Makedonya'da yapılan çekimlerinin yoğunluğu nedeniyle uzun aralıklarla ülkeye gelebildiklerini anlatan Santırcıoğlu, 'Seyrek gelebiliyoruz. O yüzden kafayı yemek üzereyiz galiba ama hayatımızdan da memnunuz aslında. Bu sene ben de eve çıktım. Ayda bir ya da 15 günde bir gelebiliyoruz, bir kaç günlüğüne' diye konuştu.

Birlikte çalıştığı oyunculardan bazılarıyla daha samimi olduğunu söyleyen Gülçin Santırcıoğlu, 'Çok sevdiğim kişiler var, Caner (Özyurtlu), Tolgahan (Sayışman) ve Şebnem (Sönmez). Tabi daha yakın olduklarınız var, bi parça uzak kaldıklarınız var. Yeni yeni arkadaşlar da edinmeye başladık orada' dedi.

Artık itiraf etsinler

Gülçin Santırcıoğlu, mankenlerin oyunculuk yapmalarıyla ilgili tartışmalara da farklı bir açıdan bakarak 'Herkes istediği işi yapsın. Bazen herşeyi istiyorlar ona bozuluyorum. Oyuncuları düşünün, onlar podyuma çıktığında ne kadar güzel gözükürlerse onlar da sahnede öyle gözüküyorlar bence. Çok seyrek iyiler var. Biri de delikanlı gibi 'Kardeşim para için yapıyorum' desin. Elini öperim. Artık birisi desin, tek derdim bu' şeklinde konuştu.
https://elveda-rumeli.yetkinforum.com

Gulcin Santirciolu ile haber roportaj

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası