Elveda Rumeli
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Elveda Rumeli

En güzel dizi

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Berrak Tüzünataç HABER * RÖPÖRTAJ

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
bihter41
Moderatör
bihter41

Kadın
Yaş : 30 Kayıt tarihi : 07/10/08 Mesaj Sayısı : 232 Nerden : KOCAELİ İş/Hobiler : tolgahan sayışman Lakap : yoq

Berrak Tüzünataç HABER * RÖPÖRTAJ Vide
MesajKonu: Berrak Tüzünataç HABER * RÖPÖRTAJ   Berrak Tüzünataç HABER * RÖPÖRTAJ EmptyPerş. Ekim 09, 2008 7:09 pm

Berrak Tüzünataç HABER VE RÖPÖRTAJ'larını bu başlıkta toplayalım lütfen... flower
bihter41
Moderatör
bihter41

Kadın
Yaş : 30 Kayıt tarihi : 07/10/08 Mesaj Sayısı : 232 Nerden : KOCAELİ İş/Hobiler : tolgahan sayışman Lakap : yoq

MesajKonu: Berrak Tüzünataç   Berrak Tüzünataç HABER * RÖPÖRTAJ EmptyPerş. Ekim 09, 2008 7:10 pm

Makedonya'da çekilen 'Elveda Rumeli' dizisinde Sütçü Ramiz'in kızı Vahide'yi canlandıran oyuncu Berrak Tüzünataç çarpıcı açıklamalarda bulundu. En son ünlü şovmen Okan Bayülgen ile birliktelik yaşayan ancak ayrılan güzel oyuncu, 5-10 yıl evliliği düşünmediğini belirtti. Tüzünataç şunları söyledi:

"Kendimle ilgili yapmak istediğim daha bir sürü şey var. Dahası, kendimle eşit olarak bile kimseyi düşünemiyorum. Kendimi düşünüyorum açıkçası. İyi bir eş olabilecek durumda değilim. Kendimi oyunculukta tatmin etmeden kimseyi mutlu edemem. Onun için şu an evlilik hiç aklımda olan bir şey değil. Kafamda kurduğum istediğim çok şey var. Bunları hallettikten sonra ancak evlilik hayalleri kurabilirim. Ben her zaman gerçeklerle yaşarım." Oyunculuktan büyük bir keyif aldığını da vurgulayan Tüzünataç şöyle devam etti:

KENDİNE YATIRIM YAPACAK

"Sette bana verilen görevi iyi yapmak için ne kadar çalışmam gerekiyorsa hiç şikayet etmeden saatlerce çalışırım. Konservatuvar eğitimim yok ama workshoplar'a katıldım. Ben, yazarlık, heykeltıraşlık, aşçılık gibi oyunculuğun da insanın içinde olduğuna inanıyorum. Kendime bu konuda yatırım yapmayı planlıyorum. Onun için evlilik konusunu hiç aklıma getirmiyorum."
bihter41
Moderatör
bihter41

Kadın

MesajKonu: Berrak TÜZÜNATAÇ   Berrak Tüzünataç HABER * RÖPÖRTAJ EmptyPerş. Ekim 09, 2008 7:11 pm

Oynadığı kLiple başta mankenlik ajansları ve yönetmenlerin dikkatlerini üzerinde topladı. Şu sıralar Number One TV’de haber spikerliği yapan Tüzünataç, çok farklı bir kulvarda kariyer hedefliyor. Modayı yakından takip ediyor. Renkli, cıvıl cıvıl, kendinden emin tarzıyla yaşıtlarına örnek oluyor.

Organize İsler filminde oynayan ve son gunlerde sik sik magazin basininda yer alan Berrak Tüzünataç, ilginc bir itirafta bulundu. Neredeyse ihbar niteliginde olan itirafta Tuzunatac, Bodrum'dan surat teknesiyle Yunanistan'in Kos Adasi'na kacak giris yaptigini soyledi. Tuzunatac, bu eylemi icin, "Yanimiza pasaport almadik. Hayatimin en buyuk cilginligiydi" dedi.

Berrak Tüzünataç: Hayatinda kiskanclik ve kotu duygulari olmayan bir genc kiz. Tek beklentisi romantizm. Cok buyuk bir aile icerisinde yasiyor.

Berrak Tüzünataç'i Elele kesfetti, Turkiye'ye teslim etti... Ve son bir yilda hayatinda neler oldu neler. İki filmde, bir dizide rol aldi. Sevgilisinden dayak yedigi, ayrildigi, Cem Yilmaz'la sevgili oldugu sonra yine eski sevgilisiyle baristigi soylendi. O ise hep "daha fazlasiyim"dercesine cool ve akli basinda bir portre cizdi.Artik oyunculukta ilerlemek isteyen aykiri guzel Tuzunatac'in "anti populer kadin" hali.

Berrak Tüzünataç deyince cici bici, hanim hanimcik, vur agzina al lokmasini bir kiz bulacaginizi saniyorsaniz cok yaniliyorsunuz! İlk bakista guzelligiyle buyuleyen, ama ne konustuklari ne de konusma tarzi bildik siniflandirmalarla kategorize edilmeyecek kadar kendine ozgu. Ayrica tam bir akrep burcu kadini oldugunu soyluyor. Bakiniz eksi sozluk: Kiskanc, kinci. Sevdigi insanlar icin her seyi yapabilir. Dost oldugunda gercekten dost olur. Oylesine olan hicbir seyden hoslanmaz. Genelde baskalari konusurken, aklinda hep baska seyler oldugundan, soz kesme huyu vardir. Komik; guldurmeyi sever. Kendi icinde firtinalar kopar. Hafizasi cok gucludur ve "simdi"yi genelde yasayamaz. Hep eskilerde bir yerlerde takilip kalir. Konusmayi cok sever, ama sadece sevdigi insanlarla...

Oyunculuga yeni adim atan Berrak Tüzünataç,beyaz perdede ve sinemada kendisini izlemekten korkuyormus...Oyunculugu cok sevdigini ancak kendisini ne televizyonda ne de perdede izleyemedigini aciklayan Berrak,onceleri, yasadigi bu duyguyu sadece kendisine has zannediyormus ancak ayni psikoloji icine girebilen baska oyuncular oldugunu ogrendiginde rahatlamis.Tuzunatac, "İnsanin kendisine bakamamasi cok garip bir durum" diyor.
bihter41
Moderatör
bihter41

Kadın

MesajKonu: Geri: Berrak Tüzünataç HABER * RÖPÖRTAJ   Berrak Tüzünataç HABER * RÖPÖRTAJ EmptyPerş. Ekim 09, 2008 7:13 pm

Ya lütfen kusura bakmayın röpörtajları tarih sırasına göre gönderemeyebiliyorum. biraz karışık oluyo ama:
bihter41
Moderatör
bihter41

Kadın

MesajKonu: Geri: Berrak Tüzünataç HABER * RÖPÖRTAJ   Berrak Tüzünataç HABER * RÖPÖRTAJ EmptyPerş. Ekim 09, 2008 7:15 pm

Alıntı:
Bir Röportaj
Cekim olmayan bir gununuz nasil gecer?
Berrak Tüzünataç: Uykumu alip on bucuk civarinda kalkarim. Dus alirim. Sonra da gorusmeyi ihmal ettigim arkadaslarimla gorusurum veya bir suru is birikmistir, onlari yaparim.

Yemek yapar misiniz evde?
Berrak Tüzünataç: Yapamam. Hic oyle aram yok yemekle, icmekle. Changa, Dragon, Loft'a gitmeyi severim. Aslinda cok gurme bir tip olmadigim icin, kim ne isterse uyarim.

Hobiniz var mi baska?
Berrak Tüzünataç: Bir defterim var, kara kalem resim yapmayi cok seviyorum. Annemden genetik olarak gecen bir yetenek sanirim. Tekstil firmalarinda staj yaptim. Bir ara tasarimcilikla kafayi bozmustum. Mezuniyet kiyafetimi de kendim cizmistim.

Berrak Tüzünataç: Hangi ressamlari begenirsiniz?
Picasso hayraniyim. Hatta ajandam da Picasso. Sonra Picasso da Akrep burcu ben de. Boyle sacma bir bag kuruyorum aramizda. Degisik, carpici seyler yapan cesur adamlari seviyorum. Turunun ilk ornegi olan, Van Gogh gibi mesela. Tribunlere oynayan bir aciklama yaptim, herkes onlari cok seviyor ama Picasso'yu bir kenara ayiririm.

Berrak Tüzünataç: Edebiyatla araniz nasil?
Kitap okurum. En son Konstantin Stanislavski'nin "Bir Aktor Hazirlaniyor"unu bitirdim. Simdi "Bir Karakter Yaratmak"ini okuyorum.

"Ben kimim ki bu kadar elestiri aldim?"

Deniz Akkaya dayak yiyen bir kizdan bahsetti ve o siz gibi algilandiniz. Neden boyle bir sey dedi sizce Akkaya?
Berrak Tüzünataç: Benim cevaplayabilecegim bir sey degil bu. Birinin ortaya attigi lafa kulp bulmak da benim isim degil. Arayip sormadan beni surmanset yaptiklari icin o haberi uzerime alip cevap vermek zorunda kaldim.

Roportaji okuyunca sizden bahsediyor olabilecegi aklinizdan gecti mi?
Berrak Tüzünataç: Hic dusunmedim. Roportaji okurken o cumleye dikkat bile etmemistim. Ama ailem falan herkes sok halinde. Ben bunun sikintisini yasamak zorunda degilim. Delinin biri kuyuya tas atmis, bin akilli cikarmaya calisiyor.

Uzuldunuz mu cok?
Berrak Tüzünataç: Uc gun falan uzuldum ama gecer gider. Kimseyle ugrasmak istemiyorum. Kimse de benimle ugrasmasin. O kadar duzelecek ki hayatimiz, kimse birbiriyle ugrasmasa. İyi insan kim biliyor musunuz? "Who minds his or her own business." Baskasinin isine takilmayan adam, iyi adamdir. Ben kimim ki bu kadar elestiri aldim? Beni de sasirtacaklar. Cunku ben oyle gormuyorum kendimi.
bihter41
Moderatör
bihter41

Kadın

MesajKonu: Geri: Berrak Tüzünataç HABER * RÖPÖRTAJ   Berrak Tüzünataç HABER * RÖPÖRTAJ EmptyPerş. Ekim 09, 2008 7:16 pm

Alıntı:
GUZELLİGİ VE YAPTIGI İSLERLE YILDIZI HER GECEN GUN DAHA COK PARLAYAN BERRAK TUZUNATAC, ALISVERİS ALISKANLIKLARINI ANLATTI.

Tom Ford ve John Galliano'nun tasarimlarini cok begendigini soyleyen Tüzünataç'in en sevdigi aksesuvarlar ayakkabi, canta ve saatleri....
-Bu sezon basinda aldiginiz ilk urun neydi?Sandalet...
-Yakinda almayi planladiginiz bir urun var mi? Adidas'ta gordugum mini elbiseyi almak istiyorum.
-Sezonun en sevdiginiz trendi ne oldu?Parlak renkler...
-Sokakta insanlarin uzerinde begendiginiz ama bana olmaz dediginiz bir parca var mi?Deri pantolonlar...
-Tarzinizi en iyi hangi kelimeler aciklar?İcimden geldigi gibi Berrak'ca giyinmek!
-En sevdiginiz aksesuvar nedir? Canta, ayakkabi ve saat.
- En sevdiginiz canta markasi hangisi?Chanel ve Louis Vuitton.
- Hangi markanin jeanlerini tercih ediyorsunuz? Dior.
- En sevdiginiz tasarimci kim? Tom Ford ve John Galliano.
-Giymeden sokaga cikamadiginiz bir sey var mi? Yok!
- Alisverise ciktiginizda mutlaka hangi magazalara ugrarsiniz? Acquaverde, Beymen ve A46.
- En iyi alisveris arkadasin kim? Kendim.
- Eskiyene kadar giymekten vazgecmediginiz parcalar var mi? Jean mont.
- Alisveris yaparken en nefret ettiginiz sey nedir? Karisik raflar. İndirim kargasasinda alisveris yapmaktan hoslanmiyorum.
- Ucuz kacis noktalariniz var mi? Zara.
- En cok aldiginiz urun nedir? Jean ve ayakkabi.
- Cumartesi gecesi en cok ne giymeyi seviyorsunuz? Guzel kesimli bir pantolon, degisik bir tisort ve spor ayakkabi.
-Habersiz cikan bir davete giderken ne giyerdiniz? Siyah elbisemi giyerdim.
-Bugune kadar yaptiginiz en yaratici kombin neydi? Tisortlerimi kesip icine uzun kollu bluzlar giymek ve eski tisortlerimden yaptigim bandanalar.
-Vazgecemediginiz klasikler hangileri? Jean, gomlek ve tisort.
bihter41
Moderatör
bihter41

Kadın

MesajKonu: Geri: Berrak Tüzünataç HABER * RÖPÖRTAJ   Berrak Tüzünataç HABER * RÖPÖRTAJ EmptyPerş. Ekim 09, 2008 7:16 pm

BERRAK TÜZÜNATAÇ ŞEFFAF ODAYA KONUK OLDU....

Kanal D’deki Şeffaf Oda programına Elveda Rumeli dizisinin oyuncuları Erdal Özyağcılar, Gülçin Santırcıoğlu ve Berrak Tüzünataç konuk oldu...
Televizyon gazetesinin haberine göre programda, Erdal Özyağcılar, çorap giymekten hoşlanmadığını ve fırsat bulduğu sürece hep çıplak ayakla dolaştığını söyledi.

Bu sözler üzerine Güneri Civaoğlu, Müjde Ar’ın da evinde çıplak dolaştığı ve etrafındaki evlerin fiyatlarını arttırdığı esprisini hatırlatarak Berrak Tüzünataç’a "Berrak sen de çıplak dolaşırsan, senin bulunduğun mahalledeki evlerin fiyatları da 5-6 kat artar" diye espri yaptı. Tüzünataç da bu espriye katılarak "Piyasa şok olmasın, emlak değerlerinde bir oynama olmasın diye yapmıyorum. Hep giyinik geziyorum" dedi. Civaoğlu’nun "İleride ne olacağı belli olmaz" sözleri üzerine Berrak Tüzünataç, kahkahalarla "Henüz böyle bir düşüncem yok" demekle yetindi.
bihter41
Moderatör
bihter41

Kadın

MesajKonu: Geri: Berrak Tüzünataç HABER * RÖPÖRTAJ   Berrak Tüzünataç HABER * RÖPÖRTAJ EmptyPerş. Ekim 09, 2008 7:18 pm

BERRAKIN YENİ AŞKI
dizi film 'elveda rumeli'nin vahidesi berrak tüzünataçın adı ,1 yıllık sevgilisi okan bayülgen 'den ayrıldıktan sonra tolga sayışman ,ata demirer ve mahsun kırmızıgül ile aşk dedikodusuna karışmıştı.Şimdi son iddia şu;berrak tüzünataç,ceyda düvenci'nin eski sevgilisi ismail hacıoğlu ile birlikteymiş .İkili önceki gün istanbul Cihangir'deki Meyra adlı kafede görülmüş...
ALINTI
bihter41
Moderatör
bihter41

Kadın

MesajKonu: Geri: Berrak Tüzünataç HABER * RÖPÖRTAJ   Berrak Tüzünataç HABER * RÖPÖRTAJ EmptyPerş. Ekim 09, 2008 7:23 pm

BERRAK'IN OYUNCULUĞUNU BEĞENİYORUM!
flower flower flower flower flower flower
Hande Subaşı, Kendisinin Yerine Kadroya Dahil Edilen Berrak Tüzünataç'ın Oyunculuğunu Beğendiğini Söyledi.

HANDE SUBAŞI, KENDİSİNİN YERİNE KADROYA DAHİL EDİLEN Berrak Tüzünataç'IN OYUNCULUĞUNU BEĞENDİĞİNİ SÖYLEDİ.
Hande Subaşı, ayrıldığı 'Elveda Rumeli' dizisinde kendisinin yerine kadroya dahil edilen Berrak Tüzünataç'ın oyunculuğunu beğendiğini söyledi.

Tüzünataç'ın iyi bir seçim olduğunu ifade eden Subaşı, 'Ben beğeniyorum Berrak'ı... İyi bir seçim olmuş, çünkü Berrak'la hem fizik hem de elektrik olarak (o da biraz erkeksi ve ciddi) birbirimize benziyoruz. Yerime benzer birini almaları büyük avantaj... Role çok uydu. İzlediğimde beğendim' dedi.
bihter41
Moderatör
bihter41

Kadın

MesajKonu: KARMA BİR RÖPÖRTAJJ   Berrak Tüzünataç HABER * RÖPÖRTAJ EmptyPerş. Ekim 09, 2008 7:24 pm

Berrak Tüzünataç 2 Kasım 1984’te Yalova’ da doğdu. 1995’te Koç Lisesi’ni kazanıp ailesiyle birlikte İstanbul’a taşındı. 2002’de İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni kazandı. 2005’te ise ‘Organize İşler’ ve ‘Beyza’nın Kadınları’ adlı sinema filmlerinde rol aldı.

'Elveda Rumeli' kadrosuna yeni katılan Berrak Tüzünataç, oyunculukta kariyer yapmayı hedeflediğini söyledi: Para hırsım yoktur. Teklifleri değerlendirirken paraya öncelik vermem. Zaten öyle olsaydım, 'Elveda Rumeli' yerine daha zahmetsiz bir işi tercih ederdim..

Bir moda dergisinin kapak kızı olduktan sonra şansı açılan ve oyunculuğa soyunan Berrak Tüzünataç, şimdi de atv'nin Makedonya'da çekilen dönem dizisi 'Elveda Rumeli'nin kadrosuna dahil oldu. Dizide 'Vahide' rolünü üstlenen Hande Subaşı'nın ayrılmasından sonra bu rol Berrak Tüzünataç'a teklif edildi, o da kabul etti. 'Elveda Rumeli'de Berrak'ın yer aldığı ilk bölüm, bu akşam ekrana gelecek. Güzel oyuncu, "Bu projeyi ilk duyduğumda, 'Elveda Rumeli'de rol almayı çok istemiştim. Ama kapı kapı dolaşıp da 'bana rol verin' diyecek halim yoktu. Hande ayrıldıktan sonra bu rol bana teklif edilince, hiç düşünmeden kabul ettim" dedi.

* 'Elveda Rumeli'de 'Vahide' rolünü Hande Subaşı'dan devraldınız. Başkasının oynadığı rolü devam ettirmek zor oldu mu?
Teklif geldiği zaman büyük heyecan duydum ve hemen kabul ettim. Daha sonra insanlar 'Nasıl cesaret ettin böyle bir şeye?' diye sormaya başlayınca anladım durumu! Farkında olmadan cesaret etmiş oldum. Bir de 'Vahide'nin hikayesi, karakterin açılımı aslında benim girdiğim bölümle başlıyor. O yüzden diziye dahil olmak için geç kaldığımı düşünmüyorum.

* Peki bu role ilk olarak Hande Subaşı'nın seçilmesi, sizde 'ikinci tercih olmak' gibi bir düşünce yarattı mı?
Hiç yaratmadı. Açıkçası kariyerimin ve hayatımın bu tür kaprislerle fırsat kaçırabileceğim bir döneminde değilim. Benim için bu kadar iyi bir fırsat gelmişken, 'Ay beni ilk başta seçseydiniz keşke' deyip, böyle bir işi kaçıramam. Makedonya'da iki bölüm çekip bitirdik şu ana kadar. Orada da hiç kimse bana 'ikinci tercih'mişim gibi bir duygu hissettirmedi.

* Dizide babanızı canlandıran Erdal Özyağcılar da sizinle ilgili övgü dolu sözler söylüyor. Ekiple kaynaştınız mı?
Erdal Abi'ye teşekkürler... Ekiple ilgili, gittiğim andan itibaren hiçbir problem yaşamadım. Dizide Rumeli şivesiyle konuşuluyor. Herkes bu konuşmalar için iki aydır çalıştı, benimse iki günüm vardı. Vazgeçmeye niyetim olmadığı için sürekli çalıştım. Şebnem Sönmez bana çok yardımcı oldu. Elimden geleni yaptım ve seyircinin gözü önünde gelişeceğim...

* Son 4 ayda 17 iş teklifi aldığınızı; bunlardan 14'ünün dizi, 3'ünün de sunuculuk olduğunu okudum. Ama 'tarzıma uygun değil' diye kabul etmemişsiniz...
Herkes elinden geldiğince, gelen işler arasından kendine en uygununu seçmeye çalışır. Bu sadece bana has bir durum değil.

* Peki teklifleri değerlendirirken nelere dikkat edersiniz?
En çok önemsediğim şey; işin beni geriye çekmemesi... Beni daha ileriye götürüp, kafamdaki hedeflere beni yaklaştırması çok önemli. İyi bir yönetmen ve oyuncularla ayrı işte olunca set benim için konservatuvara dönebilir. Ayrıca sesli çekilmesi, içinde mizah olması ve yine enerjimi yansıtabileceğim bir senaryo ve rol olması önemli. 'Elveda Rumeli' bu açıdan bana çok iyi geldi. Zengin güzel kız rollerinden olmaması beni sevindirdi.

* 'Güzel olmasaydım ekranda olamayacaktım' diye bir cümlenize rastladım bir röportajınızda...

Böyle bir şey tabii ki demedim; hatta bunun aksini söyledim. Çünkü artı görünen şeyin eksisi de vardır. Kendini anlatmak çok tatsız bir şey. Ben bu işi yapmaya, aynaya bakıp da karar vermedim. Çok şişman bir çocuktum ama şişmanken de oyuncu olmak istiyordum. Oyunculuğu seçme nedenim, fiziksel özelliklerim değildi.

* 'Şişman bir çocuktum' dediniz, şimdi inceciksiniz. Nasıl zayıfladınız?
15 yaşlarındayken boyum uzamaya başladı. Tabii ki biraz da yemeğin kesilmesi ile zayıfladım. 8 kilo falan verdim, boyum da 5-6 santim uzayınca dengelendi.

* Hayatta en çok yapmak istediğiniz şey nedir peki? Bir Hollywood yapımında rol almak ister misiniz?
Bunlar artık çok klişe şeyler, hatta 'kitch'! Mesleki anlamda tatmin olmak için illa yurtdışı ya da Hollywood'a gitmek gerekmiyor. Aradığım şey o değil! Resim yapan biriyim, çocukluğumdan beri, kısa metraj film fikirlerim var. Aklımda yapmak istediğim birçok şey var ama işimden memnunum. Kariyerimi oyunculuk üstüne kurmayı planlıyorum.

* Para kazanma hırsınız var mıdır? Mesela, 'Boğaz'da yalım olsun, şu marka arabam olsun' diye düşünür müsünüz?

Açıkçası böyle bir hırsım yok. Arabam da yok. Çok hevesli değilim böyle şeylere. Daha farklı şeylerden hoşlanıyorum ben. Mesela paramı arkadaşlarımla tatile giderek harcamayı tercih ederim. Paraya sıra gelmedi aklımda henüz. Daha kariyerimde o noktada değilim. 'Elveda Rumeli'yi de para için kabul etmiş değilim. O açıdan baksaydım daha kolay işleri seçerdim.

* Nedir bu daha kolay, yorulmadan ama daha çok para kazanılan işler?
Bilmiyorum... Ağzımdan haddimi aşan bir söz çıkar sonra da birileri 'kolay mı sanıyor bu işi' der! Ne bileyim, İstanbul'da bir sitcom'da oynamak daha kolay olabilirdi belki.

* Peki bir rol için nelerden fedakarlık yaparsınız?
Bana 'sanat için soyunur musunuz?' sorusu mu soruyorsunuz?

* Ben daha çok, dizi için Makedonya'da dağ köyünde olmanın zorluklarını ve İstanbul'dan, ailenizden uzak olmanızı düşünerek sormuştum. Ama siz isterseniz o şekilde de yanıt verebilirsiniz.

Gerekli olduğundan emin olduğum sürece birçok şeyi yapabilirim. Ve bana açıkçası 'ben böyle şeyler yapmam asla' demek vizyonsuzluk gelir. O zaman bu işi yapma! Ticari açıdan kullanılıyorsa buna tabii ki izin vermem ama gerçekten çok gerekli ve düzgün bir iş içinse yaparım.

* Okan Bayülgen'le gerçekten ayrıldınız mı? Bir ay önce 'Ne ayrıldık ne de ayrılmadık diyemem' demişsiniz. Arada görüştüğünüzü, yemeğe çıktığınızı biliyoruz; şu anda durumunuz nedir? Bir kere bir şeye cevap verirsem, sonra verilen hak geri alınmaz ya hani... O yüzden bir kere bir şey açıklarsam, sonrasında konuşmama hakkımı kaybetmiş olacağım. Kendi gözümde de haklı olmayacağım artık. Tabii ki bu kadar bilinen biriyle birlikte olunduğunda, her şey yazılıp çizilecek. Biz bunları biliyoruz. Panik olup da bir şey açıklama ihtiyacı da hissetmiyoruz açıkçası. Zaten her şeyi duyuyorsunuz; nasıl duydunuz yemeğe çıktığımızı? Daha dün çıktık çünkü!

* Aranız iyi mi yani? Bizim aramız hiçbir zaman kötü olmaz. Niye kötü olsun ki? Kimsenin birbirine yaptığı bir terbiyesizlik yok. Ömrümüz boyunca aramız kötü olmayacaktır zaten.

* Yani 'sevgililik bitti, arkadaşlık devam ediyor' mu diyorsunuz? Bununla ilgili bir şey söylemeyeceğim. Bazı şeyler kendiliğinden çıksın ortaya. Ben konuşmayı sevmiyorum. Ne kadar az konuşursan o kadar iyi oluyor.

* Dizideki Vahide karakteri çok cesur,erkek gibi bir kız. Sizin için de hep 'vahşigüzel' benzetmesi yapılır basında. Bu rolsize 'cuk' oturmuş gibi değil mi?
1894'te yaşasaydım, öyle bir kız olur-dum diye düşünüyorum. Bunu set ekibin-deki arkadaşlarla da çok konuşuyoruz. Veherkes bu konuda bana katılıyor.

* Kökeninizde Rumelili'lik var mı?
Bizim o köken işi o kadar karışık ki!Yunanistan'dan Selanik'ten göç eden birkısım da var; Çerkez de var. Birçok Türkailesi gibi biz de de birkaç etnik kökenbir arada. Aslında Yalova doğumluyum.

* Okuyucuların sizi daha yakından tanıması için biraz da ailenizden bahseder misiniz?
Babam, annem, kardeşim var. Meşhur olmak isteseler herhalde onlar da oyunculuk yapardı diye düşünüyorum... 90 doğumlu bir kız kardeşim var. Saint Michelle Lisesi'nde okuyor. Annemle babam ayrı. Biz annemin yanında büyüdük.
bihter41
Moderatör
bihter41

Kadın

MesajKonu: Geri: Berrak Tüzünataç HABER * RÖPÖRTAJ   Berrak Tüzünataç HABER * RÖPÖRTAJ EmptyPerş. Ekim 09, 2008 7:27 pm

Makedonya'da çekilen 'Elveda Rumeli'nin kendisi için çok özel bir deneyim olduğunu söyleyen Berrak Tüzünataç, Yeni Aktüel dergisine rolünü ve özel hayatını anlattı.

* 'Elveda Rumeli'deki başarınıza bakınca; "Hah! Şimdi oldu işte" dedirten bir proje sanki. Öyle mi?
Benim için çok özel bir iş. Rolümü de seviyorum, işimi de. Hevesle çalışıyorum. Hayatımın çok iyi bir zamanını yaşıyorum. Daha önceki işlerde beni başkalarının seslendirmesinin dezavantaj olduğunu düşünüyorum. Diksiyonumla ilgili bir problemim yok. Böyle bir şeyi neden tercih ettiklerini bilmiyorum. Oysa ısrar da etmiştim. Dizilerde vakitle ilgili sıkıntılar oluyor. Seslendirmeyi daha profesyonel birinin seri şekilde yapması tercih edilebiliyor.

ALLAH'TAN İŞARET İSTEDİM

* 'Vahide' rolü başta Hande Subaşı'ya verilmişti ama 5. bölümde yerine siz geçtiniz. Sizi bu projeye ne çekti?
Her şey! Serdar Akar, Tarkan Karlıdağ, Erdal Özyağcılar, Şebnem Sönmez, Makedonya... İçinde mizah olması; damardan işlemeye çalışmayan bir iş olması. Töre, mafya, cinayet, silah yok! Tatlı bir hikaye bu. İstanbul dışında çalışmak istiyordum. Sesli çekim istiyordum. Serdar Akar önemli bir yönetmen. Onunla aynı otelin içinde vakit geçirmek, aynı zamanda iş yapmak, benim için önemli etkenler.

* Teklif gelince ne hissettiniz?
Çok karışık bir dönemde geldi bu iş bana. Birkaç proje vardı ve karara varıp, cevap vermem gerekiyordu. Bir gün "Allah'ım bana bir işaret ver" dedim. Ertesi gün telefon geldi, "Teşekkür ederim, işaret gayet net" dedim.

* Ve tası tarağı toplayıp buraya geldiniz. Neden İstanbul dışı istiyordunuz özellikle?
'Sürekli denetlenir hayattan' uzaklaşmak istiyordum. 'Ne kadar içtin, orada mı içtin, burada mı içtin, buna mı merhaba dedin, ne giydin' gibi baskılardan uzaklaşmak istedim.

* Magazin basınından sıkılmıştınız yani?
Sadece magazin basını değil, insanlar da öyle. Cep telefonuyla fotoğrafınızı çekip gazetelere satıyorlar, 'youtube'a koyuyorlar. İlkokulda tırnak kontrolü yapılırdı ya, işte o hal beni çok kapalı bir hayat yaşamaya itmişti. Gözümü, kulağımı kapatamıyordum artık. Dolayısıyla İstanbul'u özleyip, sadece sempatik yanlarını görmenin bir süre iyi geleceğinden emindim. Bir avantajı da medyadan uzak kalmak. Olumlu olumsuz her şey insanı etkileyebilir. Dizide bir oyuncu çıkıyor yerine birisi geliyor. Bu tür şeyleri okuma fırsatım olmadan geldim buraya. Bunun çok faydalı olduğunu düşünüyorum.

'VAHİDE' BENİ SOLLAR

* Takar mısınız her şeyi kafanıza?
Her şeyi takıyorum. Kafamı da durduramıyorum. Hiçbir zaman geniş bir insan olamadım. Başkalarına "Aman deli misin, ne umursuyorsun?" diyorum ama kendimle ilgili bunu yapamıyorum. "Ondan ayrıldı, onunla barıştı" gibi sözlere takmıyorum. Gazetelerden eskisi kadar etkilenmemeyi öğrendim ama göz temasından, elektrik akımı olan durumlardan çok etkileniyorum.

* 'Vahide' nasıl bir karakter?
1896'da Makedonya'nın bir dağ köyünde yaşayan 5 kız çocuk arasında erkek eksikliğini kapamayı kendine görev edinmiş, ailesini bir arada tutmaya çalışan, dişiliği küçümseyen bir kız. Kolay kızıyor. Tepkileri bir kadından çok, erkeği andırıyor.

* 'Vahide' de sizin gibi, çok feminen bir karakter değil yani...
Evet, maskülen. Benden daha maskülen. Ben de feminen değilim ama 'Vahide' o konuda beni sollar.

KABUĞUM SERTTİR!

* Hem maskülensiniz, hem de Türkiye'nin en seksi kadınları arasında gösteriliyorsunuz...
Belki de o yüzden seksi bulunuyorumdur. Dışarıdan öyle görünmüyorumdur ama Türkiye'nin en seksi kadını denebiliyordur. Seksapele engel olduğunu düşünmüyorum bunun. Kadınsal hassasiyetleri fazla ciddiye almamak 'Vahide'yle ortak özelliğimiz.

* Duygularınız değil, mantığınız mı ağır basıyor yani?
Kadınsal duygusallıklar ve kadınsal kırılganlıklar benim sıralamamın altında kalıyor. Kırılsam da göstermem. Kabuğum dışarı karşı serttir. Belli şeylerin bireysel yaşanmasını tercih ediyorum. 'Vahide' de öyle. O hem, "Hayatta bir sürü dert var Zarife, bir de şu Alex'i çıkartma başımıza" diyebilecek, hem de kardeşi için üzülebilecek bir kız.

Bir dönem psikoloğa gitmişsiniz. Neden?
Eskiden psikoterapiyi çok küçümserdim. 'Kendi terapimi kendim yaparım' tavrındaydım. Bana göre diyetisyen gibi bir şey psikolog. Gereksiz geliyordu, yaşam koçu veya astrolog tutmak gibi geliyordu. Sevmiyorum ben öyle 'newage' şeyleri. Her insanın psikoloğa ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum. Bir insanın ihtiyacı varsa anlar, imkanı da varsa gider. "Bence sen de gitmelisin" demem kimseye. Ben o zaman zor bir dönemdeydim. Mesleki hayatımda çok değişiklik olmuştu ve çevrem de yadırgamıştı bunu. Herkes bu değişikliğin kendi üstündeki etkilerini düşünmeye başlamıştı. Ve ben birinin sadece beni dinlemesine ihtiyaç duymuştum. Birinin, "Berrak iyi misin?" demesine... 6-7 ay gittim ve beklediğimi aldım.

Okan Bayülgen'den ayrıldıktan sonra bir gece kulübünde masaya çıkıp Artık özgürüm' diye şarkı söylediğiniz doğru mu?
Histerik bir tepki o, ben histerik değilim. Böyle tepkilerim yoktur. Ayrıca hiç kimse kafama silah dayamadı. Firar etmedim.

* Kimi insanlar biten bir aşkın ardından şehir değiştirmek, uzaklaşmak ister. Sizin de İstanbul dışında bir iş istemenizdeki neden o muydu?
Hayatım sırf ilişkilerimden ibaret değil. Bir şehirden uzaklaşma nedenim ilişki olamaz. Hayati hiçbir kararımı ilişkilerime göre almam. Hiçbir ilişki bana bir yerden bir yere taşınma isteği hissettiremez. Bugüne kadar böyle hissettiren bir ilişkim olmadı.
bihter41
Moderatör
bihter41

Kadın

MesajKonu: Geri: Berrak Tüzünataç HABER * RÖPÖRTAJ   Berrak Tüzünataç HABER * RÖPÖRTAJ EmptyPerş. Ekim 09, 2008 7:29 pm

Otoriter Bir Anne Babanın Uslu Kızıydı. Okulunu Bitirdi ve Hayalinin Peşinden Koştu. İşte Berrak Tüzünataç Hakkında Bilmedikleriniz, Hatta Tahmin Bile Edemeyecekleriniz... atv'nin yeni ve iddialı dizisi 'Affedilmeyen' nin Duygu'su Berrak Tüzünataç, sert görünen kabuğundan sıyrıldı ve Yeni Aktüel'e konuştu. Ceza'nın şarkıları eşliğinde etkileyici pozlar verdi.

* Yeni diziniz 'Affedilmeyen'in çıkış noktası 'En büyük intikam affetmektir'. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Katılıyorum. İntikam almaya bile değer bulmamak herhalde en büyük intikamdır.
* Siz hiç intikam aldınız mı? Alacaksan çok zarif bir yolunu bulmalısın. Size zarar vermeyecek, sizden bir şey götürmeyecek, sonrasında kendinize kızmayacağınız bir yolunu bulursanız buyurun yapın. Öyle bir şey bulamadığım için yapmadım.
'CEZA'YI YENİ KEŞFETTİM
* Sizinkiler şiddet mi içeriyor? O an, canınız çok yandıysa, kafanıza çok sert bir cisimle vurun ve bayılın, durdurun kendinizi.

* Dizide canlandırdığınız 'Duygu' nasıl bir karakter, size benziyor mu? Heykelle uğraşan, sanatçı ruhlu, yaratıcılığın defolarını taşıyan, bu arızaları barındıran biri ve dolayısıyla bazen insanlarla çatışan, fakat duygusal, hassas yanını da göstermeyen biri. Geçerken bazı yerleri çizen, sivri, iz bırakan bir tip. Bu nedenle Duygu'yu çok sevdim.

* Çekimlerde Ceza'nın albümünü dinlediniz, hip-hop müziği seviyor musunuz? Aslında sevmiyorum ama bu aralar Ceza'yı keşfettim ve sözlerini çok beğendim.

* Bu kültür istemeden de olsa oyunculuğunuza yansıyor mu? İlla ki. Bir şeylerin yokluğunu bilmeyen bir nesiliz. Sürekli bir sürü şeyden besleniyoruz. Eskiden kullanacağın bilgiyi seçiyordun, şimdi her yerden bilgi akıyor. Bu nedenle bir alana yoğunlaşmamız mümkün olmuyor.

* Bundan kendinizi nasıl koruyorsunuz? Kendini bundan koruyabilmiş insanlarla sohbet ediyorum.

* Var mı çevrenizde böyle insanlar? Var tabii. Belki yaşça büyükler benden. Sürekli duyduğunuz şeyin yanlış da olsa, doğru olduğunu belliyorsunuz ve kendi bakış açınızı yitiriyorsunuz. Bazı konularda herkesi aynı düşündürme gücü var medyanın.

* Tek tip insan modeli mi? Tek tip insana doğru gitmemek için bir şeyler okumaya çalışıyorum açıkçası.

DİNLEMEK DE ÇOK KEYİFLİ

* O insanlarla ettiğiniz sohbetlerde neler konuşuluyor? Çok meraklı bir tipim. Birkaç arkadaşım var, saçma sapan her şeyi sorarım, bilirler. İlla ki çok aktif rol oynamam gerekmiyor o konuşma sırasında, dinlemek de benim için çok keyifli.

* Her şeyi bilenleri seviyorsunuz? Benden çok şey bilenleri seviyorum. Beynini bilgisayar gibi kullanan mühim gazeteciler, yazarlar var; okuduklarını unutmuyorlar. Ben de okuyorum ama unutuyorum.

* Siz karşı cinsi hangi özelliğinizle cezbetmek isterdiniz? En kolayıyla, yani fiziksel özellikle değil. O kadar çok güzel kız var ki. Benden çok daha güzel, kusursuz. Onun dışında bir özelliğimle etkilemeleyim, cezbetmeliyim.

* Okan Bayülgen ile beraberliğiniz size ne katıyor? Birlikte vakit geçirdiğiniz, tercih ettiğiniz insanlar birbirlerinin hayatlarını etkiler. O dönem, istediğin etkiyi, aç olduğun şeyi bulduysan mutlu olursun. Ve o iş gider. Böyle bir durum.

AİLEM ARTIK KARIŞAMIYOR

* Aileniz şov dünyasında olmanızı nasıl karşılıyor? Konservatuvarın tiyatro bölümüne gitmek istiyordum ama ailem istemedi, gidemedim. Onlar için dört sene katlandım. Onlar da benim için şimdi buna katlanacak.

* Sonunda böyle olacağını bilmiyorlardı herhalde? 'Yapamam artık' diye düşünüyorlardı. Özgürlüğümü üniversite bitmek üzereyken elde edebildiğim için hayatıma ancak o zaman yön verebildim. Otoriter bir annenin çocuğuydum.

* Yaramazlık yapmayı sever misiniz? Çocukken o kadar usluymuşum ki büyüyünce yaramaz oldum. Çünkü uslu olmak sıkıcı bir şey. Şimdi yaramazım; konuşmalarımda, ilişkilerimde, kendimi tutan biri olmaktan çıktım.

* Ben sanki karşımda dişi Okan Bayülgen'i görüyorum. Daha önce rahat röportajların kötü sonuçlarından canım yandığı için bir süre öncesine kadar çok daha dikkatliydim aslında. Karşımdaki gazeteci 'Neden benden bu kadar korkuyorsun' diyordu. Bu nispeten iyi halim. Aslında rahat bir tip değilim.

KOLAY GÜVENEMİYORUM

* Şov dünyasında tek başına ayakta kalabilmek zor mu? Bir zorluğunu görmüyorum. Birilerinin seninle ilgilenmesi gibi konforlar var ama daha beni benim kadar düşünecek biriyle karşılaşmadım. Güven meselesi.

* Güvensiz misinizdir? Kolay kolay 'Tamam, o olsun' diyemem, diyemedim de.

* Güvenmek ister miydiniz? Rahatlatıcı bir şey olacağından eminim. Ama çok acelesi de yok
bihter41
Moderatör
bihter41

Kadın

MesajKonu: Geri: Berrak Tüzünataç HABER * RÖPÖRTAJ   Berrak Tüzünataç HABER * RÖPÖRTAJ EmptyPerş. Ekim 09, 2008 7:41 pm

şimdilik benden bu kadar.
eğer elime başka haberler veya röpörtajlar geçerse eklerm.
inşallah beğenirsiniz
_-_kaanemredemir_-_
Ben Yeniyim
Ben Yeniyim
_-_kaanemredemir_-_

Erkek
Yaş : 30 Kayıt tarihi : 14/10/08 Mesaj Sayısı : 174 Nerden : Bolu-İstanbul İş/Hobiler : Öğrenciyim Lakap : Yok

MesajKonu: Geri: Berrak Tüzünataç HABER * RÖPÖRTAJ   Berrak Tüzünataç HABER * RÖPÖRTAJ EmptyÇarş. Ekim 15, 2008 12:48 am

aga süpersin yav.döktürmüşsün maşallah.
http://www.ked-yapim.tr.gg
bihter41
Moderatör
bihter41

Kadın

MesajKonu: Geri: Berrak Tüzünataç HABER * RÖPÖRTAJ   Berrak Tüzünataç HABER * RÖPÖRTAJ EmptyÇarş. Ekim 15, 2008 4:21 pm

Bişi değil görevim
güle güle kullanın
Gizem
Admin
Gizem

Kadın
Yaş : 27 Kayıt tarihi : 03/10/08 Mesaj Sayısı : 321 Nerden : İstanbul İş/Hobiler : Öğrenci Lakap : Gazoz

MesajKonu: Geri: Berrak Tüzünataç HABER * RÖPÖRTAJ   Berrak Tüzünataç HABER * RÖPÖRTAJ EmptyPtsi Ekim 20, 2008 3:14 pm

BERRAK ÇIRILÇIPLAK

Berrak Tüzünataç'ın Gece Evinde Çırılçıplak Dolaşması Komşularını İsyan Ettirdi! Berrak, Kendisini Uyaran Komşularına 'Geri Zekalılar Size Ne!' Diye Bağırdı!..

Berrak Tüzünataç'IN GECE EVİNDE ÇIRILÇIPLAK DOLAŞMASI KOMŞULARINI İSYAN ETTİRDİ! BERRAK, KENDİSİNİ UYARAN KOMŞULARINA 'GERİ ZEKALILAR SİZE NE!' DİYE BAĞIRDI!..
İstanbul'un gözde semtlerinden Cihangir'de 'Çıplak Berrak' gerginliği! Cihangir Defterdar Yokuşu'nda oturan güzel oyuncu Berrak Tüzünataç'ın sosyal hayatı, komşularına 'İllallah' dedirtti. Komşuları; geleni gideni hiç eksik olmayan, evde arkadaşlarıyla sabahlara kadar 'yüksek sesle' sohbet eden Tüzünataç'ı sürekli uyarmaktan bıkmış. Güzel oyuncuyu en çok ziyaret eden arkadaşının ise Cem Yılmaz olduğu söyleniyor!

PERDELERİ HİÇ KAPATMIYOR!

Önceki gece motoruyla Berrak Tüzünataç'a misafirliğe giden Cem Yılmaz, evden sabaha karşı 05.00'da ayrılmış. Komşuların Tüzünataç'la ilgili şikayetlerinden biri de güzel oyuncunun evinde çıplak dolaşması! Perdeleri kapatmadan evde çırılçıplak dolaşan Berrak, kendisini uyaran komşularına 'Geri zekalılar size ne!' diye bağırmış.

SABAHA KADAR HOŞ SOHBET!

Cem Yılmaz, 'Organize İşler' filmindeki rol arkadaşı Berrak Tüzünataç'a haftada iki-üç kez oturmaya gidiyormuş. Komşular ikilinin sabahlara kadar sohbet ettiğini söylüyor.
https://elveda-rumeli.yetkinforum.com
Gizem
Admin
Gizem

Kadın
Yaş : 27 Kayıt tarihi : 03/10/08 Mesaj Sayısı : 321 Nerden : İstanbul İş/Hobiler : Öğrenci Lakap : Gazoz

MesajKonu: Geri: Berrak Tüzünataç HABER * RÖPÖRTAJ   Berrak Tüzünataç HABER * RÖPÖRTAJ EmptyPtsi Ekim 20, 2008 3:16 pm

BERRAK AKLANDI!

Adı Cem Yılmaz'la Aşk Dedikodularına Karışan Güzel Oyuncu Berrak Tüzünataç'la Cansu Dere İki İyi Dost!..

ADI CEM YILMAZ'LA AŞK DEDİKODULARINA KARIŞAN GÜZEL OYUNCU Berrak Tüzünataç'LA Cansu Dere İKİ İYİ DOST!..
'Elveda Rumeli'nin başarılı oyuncusu Berrak Tüzünataç'ın Cem Yılmaz'la aşk yaşadığı iddiaları ortaya atılmıştı. Ancak bu haberlerin dedikodudan ibaret olduğu ortaya çıktı.

Hem ünlü komedyen hem de Cem Yılmaz'ın uzatmalı sevgilisi Cansu Dere ile iki iyi arkadaş olan Berrak, bu haberler karşısında çok üzülmüş. Berrak'ı teselli etmek ise Cansu Dere'ye düşmüş...
Gizem
Admin
Gizem

Kadın

MesajKonu: Geri: Berrak Tüzünataç HABER * RÖPÖRTAJ   Berrak Tüzünataç HABER * RÖPÖRTAJ EmptyPtsi Ekim 20, 2008 3:19 pm

BERRAK HAYALLERİNE KAVUŞTU!

Berrak Tüzünataç'ın Feryadı Karşılık Buldu. Zeki Demirkubuz'la Ne Konuştu ?
Berrak Tüzünataç'IN FERYADI KARŞILIK BULDU. ZEKİ DEMİRKUBUZ'LA NE KONUŞTU ?
İki yıl önce verdiği bir röportajda, "Yavuz Turgul, Zeki Demirkubuz gibi sanat filmiçeken yönetmenler benimle çalışmaz. Çünkü, medya sayesinde 'commercial' (kâr amacı güden) bir imajım var. Bu yüzden sinemaya hizmet eden filmlerde yer alma şansım yok oluyor" diyen Berrak Tüzünataç'ın feryadı karşılık buldu.
Berrak, Zeki Demirkubuz'un yeni filminde yer alacak. önceki gün Cihangir'deki Firuzağa Camii'nin önündeki kahvede buluşan ikili, 2 saat boyunca proje üzerine konuştu. Sırrı Örik'in 'Kıskanmak' romanından sinemaya aktarılacak filmde Serhat Tutumluer, Nergis Çorakçı, Radife Baltaoğlu, Birsen Durulu, Selen Uçer, Münire Apaydın, Bora Cengiz ve Hasibe Eren de rol alacak.
Gizem
Admin
Gizem

Kadın

MesajKonu: Geri: Berrak Tüzünataç HABER * RÖPÖRTAJ   Berrak Tüzünataç HABER * RÖPÖRTAJ EmptyPtsi Ekim 20, 2008 3:20 pm

SİNEMAYA YEŞİL IŞIK!

'Elveda Rumeli' Dizisi ile Yıldızı Parlayan Berrak Tüzünataç, Sinema Filminde Rol Alacak.
'ELVEDA RUMELİ' DİZİSİ İLE YILDIZI PARLAYAN Berrak Tüzünataç, SİNEMA FİLMİNDE ROL ALACAK.
Atv'nin sevilen dizisi 'Elveda Rumeli' ile oyunculuğa ısınan Berrak Tüzünataç, bir sinema filmi için kamera karşısına geçiyor.
Zeki Demirkubuz'un yeni filminde rol alacak olan güzel oyuncu, yakın çevresine bu proje için çok heyecanlı olduğunu söylüyor.

Berrak Tüzünataç HABER * RÖPÖRTAJ

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası